tv3.lv

Aprīlī vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija par 1,1 grādu zemāka nekā norma

Šā gada aprīļa vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija 1,1 grāds zem normas, un vēss aprīlis piedzīvots jau trešo gadu pēc kārtas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

2. maijā 12:05

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra valstī bija +5,0 grādi. 2021. un 2020. gadā tā bija attiecīgi +5,4 un +5,6 grādi, savukārt mēneša norma ir +6,1 grāds. Pēdējais siltais aprīlis bija 2019.gadā, kad mēneša vidējā temperatūra sasniedza +7,8 grādus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šā gada aprīļa minimālā gaisa temperatūra bija -10,5 grādi mēneša pirmajā dienā Zosēnos, bet maksimālā gaisa temperatūra bija +19,0 grādi 20. aprīlī Daugavpilī un 21. aprīlī Rīgā.

28. aprīlī Madonā un Alūksnē, gaisa temperatūrai naktī pazeminoties attiecīgi līdz -3,8 un -4,6 grādiem, tika pārspēts šā datuma aukstuma rekords, un jauns rekords tika reģistrēts arī mēneša pēdējā dienā Stendē, gaisa temperatūrai saullēktā noslīdot līdz -4,2 grādiem. Tie bija pirmie aukstuma rekordi Latvijā kopš pērnā gada decembra.

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā aprīlī bija 39 milimetri jeb 109% no mēneša normas. Visvairāk nokrišņu – 75,5 milimetri – bija Madonā, savukārt vismazāk lija un sniga Mērsragā, kur nokrišņu summa bija 20,2 milimetri.

Vidēji Latvijā aprīlī bija 8,1 diennakts ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu bija Bauskā – 11, – bet vismazāk Alūksnē, Dagdā, Rēzeknē un Saldū, kur bija sešas šādas diennaktis.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā aprīlī bija 69% – no 63% Dagdā līdz 76% Kolkā.

Stiprākās vēja brāzmas – 27,5 metri sekundē – tika novērotas 4. aprīlī Liepājā.

Gada pirmie trīs mēneši Latvijā bija siltāki par normu. Janvārī un februārī nokrišņu daudzums būtiski pārsniedza ilggadējo vidējo lielumu, savukārt marts bija otrais sausākais novērojumu vēsturē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm