tv3.lv

Brīdina par iespējamiem postījumiem Latvijā spēcīgu ciklonu dēļ

Tuvākajās dienās Latvijā ir paredzami divi spēcīgi cikloni, kas atnesīs spēcīgas vēja brāzmas un kādēļ ir gaidāmi vēja postījumi, liecina sinoptiķu prognozes.

13. janvārī 14:03

Minētā kontekstā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ir izsludinājis kopumā trīs brīdinājumus – divus oranžos un vienu dzelteno.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Divi no oranžajiem brīdinājumiem attiecas uz piekrastes rajoniem. Gaidāmās nakts vidū, sākot ar jūras piekrasti, teju visā Latvijā rietumu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-23 metriem sekundē bet 14. janvārī no nakts otrās puses piekrastē vēja brāzmas sasniegs 25-28 metrus sekundē.

Cilvēkiem jābūt gataviem, ka var tikt nolauzti koki, nenostiprināti priekšmeti vai atlūzas var radīt bojājumus un postījumus. Iespējami arī elektroapgādes traucējumi.

Tāpat izsludināts dzeltenais vēja brīdinājums, kas attiecas praktiski uz visu Latvijas teritoriju ir spēkā no 13. janvāra plkst. 23 .00 līdz 15. janvāra plkst. 8.00 rītā. Gaidāmās nakts vidū, sākot ar jūras piekrasti, teju visā Latvijā rietumu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-23 metriem sekundē, bet 14. janvārī no nakts otrās puses piekrastē vēja brāzmas sasniegs 25-28 metrus sekundē.

Var tikt nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu, tādēļ atsevišķas āra aktivitātes var tikt traucētas.

“Sales tīklā” Skaties.lv informēja, ka, gatavojoties pasliktinātiem laikapstākļiem, kas var radīt elektroapgādes traucējumus, kompānija ir paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību. Darbam paaugstinātas intensitātes režīmā, novēršot iespējamos bojājumus elektrotīklā, mobilizētas “Sadales tīkla” un apakšuzņēmēju operatīvā darba brigādes Latvijā, sagatavots aprīkojums un specializētā tehnika. Novērst spēcīgā vēja bojājumus, iespējami drīz atjaunojot klientiem elektroapgādi, visā valsts teritorijā ir gatavi vairāki simti elektromontieru. Ja būs nepieciešams, “Sadales tīkls” piesaistīs papildu brigādes. Kopējais pieejamais resurss ir vairāk nekā 1000 darbinieku.

Kompānijā aicina – redzot bīstamu situāciju, notikuma vietai netuvoties, bet nekavējoties informēt “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112!

“Sadales tīkls” nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgādi iespēju robežās atjauno pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas. Tikmēr operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk lokalizēt bojājumu vietas un strādāt pie infrastruktūras atjaunošanas.

“Sadales tīkls” stiprā vēja kontekstā arī aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par uzlādētiem akumulatoriem mobilajiem telefoniem, datoriem un citām ikdienā izmantojamām viedierīcēm, kā arī sarūpēt kabatas lukturīšus.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi “Sadales tīkla” pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka, dodot iespēju citus operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm