Bukmeikeri šogad Ziemassvētkos neprognozē stipru salu un sniegu

Šogad maz ticams, ka Ziemassvētku brīvdienās varam gaidīt salu, liecina azartspēļu portāla “Betsafe” bukmeikeru prognozes.

2022. gada 26. novembrī 11:12

“Betsafe” atgādina, ka pēdējo gadu laikā Latvijas klimats ir bijis ļoti mainīgs – karsta vasara iestājas jau pavasara vidū, bet sniegaina un auksta ziema – vien sezonas nogalē ap februāri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad parādījās pirmais sniegs?

Šogad pirmais sals Latvijas iedzīvotājus pārsteidza neilgi pirms Valsts svētkiem – pēdējā nedēļas nogalē, pirms 18. novembra, Rīgā bija silts laiks ar vasarīgi siltu vēju, termometra stabiņam pārsniedzot pat desmit grādu atzīmi. Taču jau pēc pāris dienām, augstajai gaisa maisai ieplūstot, laiks ārā kļuva drēgns un sagaidījām pirmao sniegu.

Pirms gada Rīgā vidējā gaisa temperatūra decembrī bija -4,1 grādi pēc Celsija, savukārt zemākā fiksētā temperatūra bija -16,8 grādi pēc Celsija, turpretim maksimālā temperatūra sasniedza +6,5 grādus pēc Celsija. 2020. gads bija salīdzinoši silts, jo vidējā temperatūra Latvijas galvaspilsētā bija +0,4 grādi pēc Celsija, zemākajai temperatūrai esot tikai -4,7 grādi pēc Celsija, bet augstākā fiksētā temperatūra bija +6,7 grādi pēc Celsija. Vēl lielāka amplitūda bija 2019. gada decembrī, kad nebija zemāk par -3 grādi pēc Celsija, bet vissiltākajā dienā bija +10,7 grādi pēc Celsija.

Kad bijis vēsturiski aukstākais un siltākais decembris?

Visu laiku zemākā temperatūra Latvijā tika fiksēta 1978. gadā, kad termometra stabiņš decembrī noslīdēja līdz -31,9 grādiem pēc Celsija, bet 1976. gadā vidējā temperatūra decembrī bija -11,5 grādi pēc Celsija, kas ir visu laiku zemākā. Pati siltākā decembra diena bija 2015. gadā, kad gaiss iesila līdz +11,8 grādiem pēc Celsija, bet 2006. gada decembris ar vidējo temperatūru +4,3 grādiem pēc Celsija ir bijis pats siltākais.

Bukmeikeri sniegu neprognozē

Gabriela Ūdre
“Betsafe” pārstāve

“Šogad esam piedzīvojuši pamatīgu karstuma vilni, tāpēc arī nebūtu pārsteigums, ja mūs piemeklētu arī kāds aukstuma vilnis. Prognozējam, ka zemākā iespējāmā temperatūra līdz Ziemassvētkiem būs -17,5 grādi pēc Celsija iespējamību, savukārt vairāk ticama ir robežlīnija augstākajai temperatūrai ir +7,5 grādi pēc Celsija tiek vērtēta ar 54% iespējamību. Visticamāk, ka šogad Ziemassvētkos Latvijas iedzīvotāji izpaliks bez stipriem saliem un baltas sniega kārtas.”

“Betsafe” zīmols pieder Stokholmas fondu biržā kotētajai “Betsson AB”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm