tv3.lv

Kurzemē plosīsies sniegavētra; valsts austrumos brīdina par stipru snigšanu līdz piektdienas rītam

Kurzemes rietumkrastā gaidāmas ziemeļu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 28-34 metriem sekundē.

Autoceļi apledos, braukšanu apgrūtinās arī stiprs vējš, slikta redzamība un sniega sanesumi, ceļus var aizšķērsot lūzuši koki. Vietām redzamība putenī kļūs mazāka par 50 metriem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka šodien līdz plkst. 18.00 Ventspils ostā reģistrētas ziemeļu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 32,6 metriem sekundē. Liepājas ostā vēja ātrums brāzmās sasniedzis 27 metrus sekundē Liepājas galvenajā novērojumu stacijā – 23 metrus sekundē.


Valsts lielākajā daļā ceturtdien bijušas brāzmas līdz 15-20 metriem sekundē, tai skaitā 17 metri sekundē Rīgas centrā un 20 metri sekundē – Daugavgrīvā.

Valsts lielākajā daļā snieg un puteņo, daudzviet stipri, Kurzemes rietumos plosās sniegavētra. Redzamība putenī vietām var būt mazāka par 50 metriem. Braukšanu apgrūtina arī apledojums un sniega sanesumi, ceļus vai aizšķērsot lūzuši koki.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” informācija liecina, ka visā Kurzemē un daļā Vidzemes braukšana ir ļoti apgrūtināta – šovakar un nakts laikā jūras piekrastē vēja brāzmas var sasniegt 29-32 metrus sekundē līča piekrastē – līdz 25 metriem sekundē, bet iekšzemes teritorijās – līdz 20 metriem sekundē. Daudzviet snigs un putinās.

Autovadītājiem jārēķinās, ka šādos laikapstākļos ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem un tīrīšana ir mazāk efektīva, un, turpinoties spēcīgajam vējam un snigšanai, ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem, kā arī var veidoties aizputinājumi. Jāievēro maksimālu piesardzību, jāizvēlas ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Jārēķinās, ka satiksme piektdienas rītā var būt stipri palēnināta, tāpēc autovadītāji aicināti plānot papildu laiku nokļūšanai galamērķī, sekot līdzi laikapstākļu prognozei un vērtēt nepieciešamību  doties ceļā.

Naktī uz rītdienu – piektdienu, 21.janvāri, sniegputenis gaidāms arī pārējā Latvijā, daudzviet tas būs spēcīgs. Valsts austrumu daļā vējš būs lēnāks.

Piektdien valsts lielākajā daļā snigs un putinās. Gaisa temperatūra gan nakti, gan dienā būs starp +2 un -5 grādiem. Rīgā gaidāms sniegputenis, šovakar un naktī tas būs spēcīgs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm