tv3.lv

No divstāvu dzīvojamās mājas Cenu pagastā evakuē iedzīvotājus nopostīta jumta dēļ

Vēja postījumu dēļ evakuēti iedzīvotāji no divstāvu dzīvojamās mājas Jelgavas novada Cenu pagasta Pēterniekos, pastāstīja pašvaldības Plānošanas un attīstības departamenta vadītājs Andulis Židkovs.

14. janvārī 18:20

Viņš informēja, ka šorīt spēcīgās vēja brāzmas ir norāvušas jumtu ar visām spārēm, kā arī pāris rindas ķieģeļu. Ņemot vērā, ka vējš joprojām turpinās un pastāv risks, ka vējš var nopostīt arī otru pusi jumta, pieņemts lēmums par iedzīvotāju evakuāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Židkovs informēja, ka no astoņiem dzīvokļiem pašlaik apdzīvoti ir septiņi, tajā skaitā arī trīs pašvaldībai piederošie dzīvokļi. Tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmesties pie tuviniekiem, pašvaldība radusi iespēju izmitināt Ozolnieku Sporta skolas viesnīcā.

Ēku jau ir apsekojuši Būvvaldes speciālisti un rīt postījumus novērsīs pašvaldības komunālais dienests, kas gādās arī par jumta atjaunošanu. Tā ir avārijas situācija, kurā pašvaldība saviem iedzīvotājiem nāks palīgā, uzsvēra Židkovs.

Kā vēstīts, glābēji piektdien, 14.janvārī, saņēmuši 141 izsaukumu par spēcīgā vēja radītajiem postījumiem. Lielākoties jānovāc vēja nolauztie koki uz braucamās daļas un elektrolīnijām. Atsevišķos gadījumos jānovāc vēja atrautu jumta konstrukciju fragmenti.

Lielākā daļa izsaukumi ir Rīgas reģionā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm