Snigšana turpināsies arī ceturtdien; Rīgas ielās izbrauc mazi sniega traktoriņi

2022. gada 8. decembrī 7:43

Arī ceturtdien Latvijā turpināsies snigšana, vietām sniega segai dienas noslēgumā pieaugot vēl par vairākiem centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienesta sinoptiķu prognozes.

Dienā saglabāsies apmācies laiks, bet brīžiem arī debesis īslaicīgi skaidrosies. Palaikam snigs, sniega segas biezums vietām austrumos palielināsies vēl par pieciem centimetriem. Turpinās pūst lēns dienvidu puses vējš, un maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +1…-3 grādu robežās.

Rīgā diena būs mākoņaina, brīžiem arī īslaicīgi skaidrosies. Dienā palaikam vēl snigs. Pūtīs lēns dienvidu puses vējš, un termometra stabiņš pieturēsies ap 0 grādu atzīmes.

Līdz ar intensīvu snigšanu Rīgas ielās bez apstājas turpinās sniega tīrīšana. Piemēram, ietves vēsturiskajā centrā no šīs ziemas tīra pašvaldība, un iedzīvotājiem tas vairs nebūs jādara. Traktoriņu vadītājiem diena sākas agri – četros no rīta.

Ar traktoriņu, ja ceļā nepagadās šķēršļi, iespējams iztīrīt apmēram 10 minūšu laikā, norāda traktoriņa vadītājs Ojārs. Viņš kā vislielāko traucēkli min elektroniskos skrejriteņus, kas joprojām atrodas Rīgas ielās.

Rīgas centrā šobrīd atrodas 21 viens traktoriņš, kuri rūpējas par ietvju tīrību, norāda RD Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes vadītājs Viktors Admidiņš. Intensīvas snigšanas laikā viens traktoriņš var nobraukt aptuveni divus kilometrus stundā.

Sastumto sniegu šogad ir atļauts atstāt uz ietvēm, ja tas netraucē gājējus un satiksmes dalībniekus, tomēr Admidiņš norāda, ka sniegs tiks arī izvests.

Sākot ar pēcpusdienu, Latvijas rietumu daļā gaidāms ļoti stiprs sniegs, un līdz nakts otrajai pusei vietām sniega sega pieaugs par 10-14 centimetriem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm