“Tik intensīva snigšana nevar neradīt satiksmes apgrūtinājumus.” Ceļu uzturētāji atbild uz kritiku

Spēcīgais sniegputenis vakarnakt un vēl šorīt no rīta radīja haosu uz Latvijas autoceļiem. Starpgadījums notika arī Rīgas lidostā, kur no skrejceļa nobrauca “airBaltic” lidmašīna. Ceļu uzturētāji sev adresētajai kritikai nepiekrīt, skaidrojot, ka tik intensīva snigšana nevar neradīt satiksmes apgrūtinājumus. Tikmēr iedzīvotāji soctīklos aktīvi dalās ar pēdējā laikā nepieredzētās dabas stihijas liecībām.

Šādi video no aizputinātajiem ceļiem vakar vakarā strauji izplatījās sociālajos tīklos. Spēcīgais putenis daudzus autobraucējus pārsteidza nesagatavotus. Pagājušajā diennaktī reģistrēti 252 ceļu satiksmes negadījumi, astoņos no tiem kopumā bijuši arī 10 cietušie.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieputināto auto šoferi tikuši galā pašu spēkiem vai palīdzot līdzcilvēkiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā gan ziņo, ka darba nebija daudz – novākti kopumā septiņi kritušie koki, no grāvja izvilkti pāris neatliekamās medicīniskās palīdzības auto.

Spēcīgs putenis arī Rīgā. Vakar lidostas teritoriju tīrīja 100 darbinieku un 30 tehnikas vienību, taču neiztika bez incidentiem – plkst. 23.17 spēcīgas snigšanas dēļ “airBaltic” lidmašīna “Airbus”, ielidojot no Parīzes, noslīdēja no skrejceļa cietā seguma nosēšanās laikā. Cietušo nav.

Ilze Salna
lidostas “Rīga” pārstāve

“Nosēžoties nobrauca no skrejceļa, uz laiku skrejceļš tika slēgts, no gaisa kuģa evakuēti pasažieri un bagāža, savukārt pēc tam, kad gaisa kuģi novilka no skrejceļa, tas tika atbrīvots un varēja atsākties lidojumi. Ņemot vērā, ka skrejceļš trīs stundas tika slēgts, seši ielidojošie reisi tika novirzīti uz rezerves lidostām Tallinā un Viļņā un, kad lidosta tika atkal atvērta, atgriezās Rīgā.”

Kas tad bija pie vainas – pilotu kļūme, slidenais ceļš, ar kādu ātrumu lidmašīna brauca, kad notika incidents: to visu izmeklēs Transporta negadījumu izmeklēšanas birojs, kas sniegs atzinumu par notikušā iemesliem. Šodien skrejceļi tīri un aizķeršanās nav, bet par vakardienas puteņa apjomiem lidostā liecina vairākus metrus lielās sašķūrētās sniega kaudzes skrejceļu malās.

Soctīklos daudz kritikas ceļu uzturētājiem – viņi gan taisnojas: sniga tik daudz un intensīvi, ka “Latvijas Valsts ceļi” jau laikus brīdināja: atsevišķos reģionos labāk ar auto nebraukt, ar visu vairāk nekā 200 tehnikas vienību tīrītāju autoparku situāciju glābt nevarēja. Un arī tuvāko dienu laikā daudzi ceļi tā arī paliks ieputināti.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

“Jārēķinās, ka šodien un, iespējams, arī nākamajās dienās daudzi vietējās nozīmes ceļi var būt neizbraucami vai grūti izbraucami, jo tie ir aizputināti un uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, visi lielākie spēki pašlaik ir novirzīti tam, lai sakārtotu galvenos autoceļus, pa kuriem notiek visintensīvākā satiksme, tad ir reģionālo ceļu karte, tad vietējie autoceļi – meteorologi nesola, ka šādi laikapstākļi ir apstājušies! Arī brīvdienās sola puteni, uzturētājiem darbs būs visu laiku.”

Dažviet Latvijā sniegs pārsniedzis 50 centimetru atzīmi, sevišķi daudz kupenu Kurzemes pusē, tur putenis mijās ar pērkona negaisu un zibeni.


Meteorologi neko labu nesola – vēl jo vairāk, papildus snigšanai tuvākajās dienās gaidāms īpaši nepatīkami nokrišņi.

Laura Krūmiņa
LVĢMC meteoroloģe

“Ir diezgan augsts risks, ka sniegu, putināšanu pavadīs vēl viena laikapstākļu parādība, Vidzemē un Latgalē prognozējam lielu risku, ka būs sasalstošais lietus, veidosies tāds intensīvs apledojums.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespaidīgi skati ar avarējušiem auto apledojušā ceļa dēļ vakar bija vērojami arī posmā starp Kauņu un Viļņu, tādēļ autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Meteorologi skaidro, ka milzīgo sniega apjomu radīja tas, ka Baltijas jūra nav aizsalusi, līdz ar to ūdens iztvaiko un ātri vien pārvēršas nokrišņos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm