Ūdens līmenis upēs pārsvarā pazeminās

Ūdens līmenis Latvijas upēs vai nu nedaudz svārstās vai pazeminās, tikai atsevišķos posmos tas vēl lēnām paaugstinās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

21. janvārī 10:00

Daugavā ūdens līmenis galvenokārt mazliet kāpj. Pie Jēkabpils ūdens līmenis pēdējā diennaktī praktiski nav mainījies, pie Zeļķiem apstājies tā kritums, pie Pļaviņām turpinās nelielas svārstības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lejpus Jēkabpils, kā arī pie Pļaviņām saglabājas ledus sablīvējumi. Tie kalpos kā būtiska barjera vižņiem, kas, pastiprinoties salam, atkal veidosies, paredz hidrologi.

Neliela ūdens līmeņa paaugstināšanās turpinās Gaujā, kur ūdens līmenis saglabājas zemāks par gada pirmajās dienās reģistrēto maksimumu.

Ūdens līmeņa pazemināšanās nav sākusies arī Aiviekstē pie Lubānas, kur ūdens līmenis ir gandrīz tikpat augsts kā 7.-10.janvārī.

Arī Lielupē pagaidām nav vērojams būtisks ūdens līmeņa kritums, bet ūdens līmenis ir zemāks par mēneša sākumā un vidū sasniegto maksimumu.

Visā valstī aizvien spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs. Vēl daudzviet ir applūdušas palienes, tajās gaidāma ūdens sasalšana. Veidojoties ledum, vietām upēs iespējami jauni sablīvējumi, bet sala ietekmē upju notece samazināsies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm