VARAM upju uzplūdu dēļ mudina iedzīvotājus būt piesardzīgiem

Atkušņa un lietus dēļ upēs turpināsies noteces palielināšanās un ūdenslīmeņa kāpums, tādēļ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, informēja ministrijā.

3. janvārī 19:00

Ministrija arī aicina iedzīvotājus, kuriem pieder īpašumi netālu no upju palienēm un zemākās vietās, sekot līdzi Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozēm un savas pašvaldības norādēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, šodien visā Latvijā ir spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par paaugstināto ūdenslīmeni.

Kā ziņo LVĢMC, šodien turpinās ledus iešana Daugavā no Polockas līdz Zeļķiem, pie Pļaviņām izveidojies sablīvējums augšpus un lejpus novērojumu stacijai. Ledus iešana turpinās arī Daugavas baseina lejteces upju posmos – Ogrē un Lielajā Juglā.

Gaujas augštecē pie Valmieras un lejtecē pie Carnikavas saglabājas ledus sega, palielinās lāsmeņu laukumi, uz ledus ir ūdens. Pie Siguldas iet rets ledus, tas krājas garākā lejteces posmā augšpus Carnikavai, veidojoties sablīvējumiem upes līkumos.

Savukārt Lielupē turpinās ledus iešana, ledus naktī uzlūza arī upes lejteces posmā. Kurzemes upes lielākoties brīvas no ledus, arī liela daļa Lielupes baseina upju, tomēr vairākos posmos joprojām notiek atbrīvošanās no ledus, atsevišķos lēnākos posmos ledus kūst uz vietas.

Nedēļas otrajā pusē kļūšot būtiski aukstāks, upju notece samazināsies, ūdenslīmenis upēs sāks svārstīties ar tendenci pazemināties.

Ledus sastrēgumi, kas būs izveidojušies un saglabājušies, sasals, no ledus brīvajos posmos atsāksies ledus un vižņu veidošanās, kas atsevišķās vietās atkal var izraisīt ūdens līmeņa kāpumu.

Tiek prognozēts, ka ūdens līmeņa augstākie rādītāji iestāsies Salacā pie Lagastes un tās baseina upēs, Gaujas augštecē un tās baseina upēs sagaidāmi līdz 6. janvārim.

Salacas augštecē, Gaujas posmā Valmiera-Sigulda augstākais ūdens līmenis sagaidāms 12.-14. janvārī.

Daugavā ūdens līmeņa maksimums sagaidāms 9. – 11. janvārī, bet Daugavas baseina upēs līdz 10. janvārim.

Latvijas rietumu un centrālās daļas upēs līmeņu maksimums sagaidāms līdz 6. janvārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm