tv3.lv

Vēja postījumu bilance: cietuši māju jumti un fasādes, elektrība atjaunota 78 000 klientu

Ne tikai lūstošie zari, bet ar saknēm izgāztie koki pārrāvuši elektrolīnijas. Pašā pīķi bez elektrības bija palikuši 7000 klientu. Postījumus novērsa 117 brigādes. Elektromontieri saukti ārā pat no brīvdienām.

Vislielākais vienlaikus atslēgto klientu skaits bija Ogrē un Saulkrastos, katrā vietā pa 5000, taču elektrolīnijas postītas arī Talsu, Tukuma, Jelgavas, Daugavpils un Ludzas novados.

Sandis Jansons
“Sadales tīkla” izpilddirektors

“Mēs nevaram sakoncentrēt visus savus spēkus vienā daļā vai vienā reģionā. Mums jābūt gataviem pa visu valsti.”

Daudzviet gan bez elektrības nācās palikt vien īsu laiku. “Sadales tīkls” ātri veidoja sistēmu pārslēgumus vidējā spriegumā, kas baro lielākās apdzīvotās vietas. Elektrolīniju tiešos bojājumus novērš vēlākais diennakts laikā.

“Tālākas mājas un viensētas, kas ir meža ielokos, mēs neesam par jums aizmirsuši. Skriesim arī jums palīgā, sakopsim, bet primāri tagad ir lielās līnijas un lielās apdzīvotās vietas,” skaidroja “Sadales tīkla” izpilddirektors.

Vairāk nekā simts izsaukumu vētras radīto postījumu dēļ saņēmis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, piemēram, Eduarda mājas logā iegāzās koks.

Eduards
vētrā cietušais

“Bija baigais sitiens, un logs saplīsa. Logs, fasāde, jumts – skāde ir diezgan pamatīga, vēl neesam visu apzinājuši. Bija aizlauzts vēl arī otrs zars, es uzreiz norobežoju ielu, lai mašīnas un cilvēki redz bīstamību. Izsaucu glābējus.”

Spēcīgā vēja dēļ koki krituši uz māju jumtiem, norauti jumti vai arī jumtu konstrukcijas ir aizplēstas, radot bīstamību apkārtējiem cilvēkiem. Brigādes ierodas nostiprināt.

Pamatīga skāde nodarīta arī Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonam. Jumta metāla segums atrauts lielā platībā. Bažās, ka metāls var gāzties lejā, apkārtni norobežoja no cilvēku plūsmas. Tā kā spēcīgais vējš gaidāms vēl turpmāk, glābēji aicina nenovietot automašīnas pie kokiem, celtniecības sastatnēm.

Agrita Vītola
VUGD pārstāve

“Ir arī aicinājums iedzīvotājiem balkonos neturēt priekšmetus, kuri varētu iet pa gaisu. Ja pat tas ir mazs priekšmets, bet, vēja nests, var radīt būtisku kaitējumus un postījumus. Ja trāpa mašīnām – bojājums, bet var trāpīt arī cilvēkiem.”

Rīgā šodien, 14. janvārī, bijušas pēdējos 14 gados stiprākās vēja brāzmas, sasniedzot 25,3 metrus sekundē, bet novērojumu stacijā Daugavgrīvā, Rīgas jūras līča krastā, fiksētas brāzmas līdz 27 metriem sekundē. Lai arī īslaicīgi, taču šodien Latvijā spēcīgākais pūtiens bijis Liepājas ostā – 31,4 metri sekundē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm